Výsledky

Výsledky dvojic - stáhnout zde
Výsledky šestic - stáhnout zde

HOSTINNÉ – Sobota 10.5.2008 byl den, kdy se uskutečnil již druhý ročník OBŘÍHO ZÁVODU v Hostinném. Toto netradiční a zajímavé sportovní klání se skládalo ze tří disciplín - kanoe, kolo a běh.

Po loňské zdařilé premiéře a účasti 40 závodníků včetně olympionika Tomáše Mádera, se letos podařilo přilákat 70 závodníků. Mezi nimi opět nechyběly hvězdy sportovního nebe, ať už se jednalo o olympionika biatlonistu Tomáše Holubce, biatlonovou reprezentantku Zuzanu Líkařovou, nebo vítězku ME a vicemistryni světa ve skialpinismu Karolínu Grohovou, dále pak běžkyni Michaelu Mikáskovou. Přítomní diváci mohli tedy porovnávat umění vrcholových sportovců a normálních smrtelníků. Samotný závod probíhal ve dvou kategoriích, smíšených dvojicích a smíšených šestičlenných družstvech v disciplínách kanoe (1,5 km sjezdu a výjezdu na Labi), horská kola (11 km) a běh (5,5 km). Pořadatelé, kterým se letos podařilo založit občanské sdružení S – ve městě, o.s., vybrali náročný okruh, který závodníky provedl malebným okolím města a byl velmi atraktivní i pro diváky, kteří se shromáždili na nejzajímavějších úsecích trati, aby podpořili všechny odvážné. Nejdříve odjely všechny dvojice svůj úsek na kanoi, kde nebyla nouze o hodnotné sportovní výkony, ale i o úsměvnější chvilky. Do druhé disciplíny horského kola startovaly dvojice s rozestupy jaké si vyjely na kanoi. Už od prvního okamžiku byl letošní ročník velmi vyrovnaný. Pořadí na čele závodu se přesívalo zejména díky náročnému stoupání, které každá dvojice musela absolvovat dvakrát na kole a jednou v běhu. Nakonec se rozhodovalo až v cílové rovince, kde se z vítězství radovala dvojice Karolína Grohová a Michal Klauz s názvem Trabanti, v šesticích závod ovládl tým TJ SKI Rudník ve složení Vladimír Urban, Markéta Bischhofová, Jana Harcubová, Jiří Taclík, František Petráš, Jana Tomanová .

Výsledky
DvojiceŠestice
1. místo Trabanti

(Michal Klauz, Karolína Grohová)
TJ - SKI Rudník
(Urban Vladimír, Bischhofová Markéta, Harcubová Jana, Taclík Jiří, Petráš František, Tomanová Jana)
2. místo Hujeři

(Luboš Toman, Michaela Mikásková)
TJ - SKI Rudník Troubky
(Buroňová Šárka, Martínek Petr st., Holubová Zuzana, Fehr Milan, Chvátalová Markéta, Martínek Petr ml.)
3. místo Carla.kupkolo.cz 2

(Tomáš Holubec, Zuzana Líkařová)
Kulový blesk
(Lucie Lehotská, Jenda Machek, Káťa Koberová, Honza Plíhal, Janička Machková, Ríša Tyll)

Celý závod doprovázelo nádherné slunečné počasí, ve kterém kromě sportovních výkonů vynikl i čin Luboše Tomana. Tomáš Holubec totiž utrhnul přehazovačku u svého kola a Luboš Toman ho celý zbytek okruhu na rovinkách a do kopce tlačil! Prosím, takto by měla vypadat fair-play! Ještě musíme podotknout, že nejstaršímu účastníkovi bylo 64 let. Po doběhnutí posledních závodníků následovalo vystoupení dětského aerobiku a místního oddílu Kyokushinkai karate, poté vyhlášení s předáním hodnotných cen.
Na odpoledne byla, zejména pro závodníky, připravena afterparty na hostinském koupališti, kde mohli návštěvníci shlédnout vystoupení kapel Moment, Skapollo, Enjoy Your Diet a Groteska.
Na závěr bych chtěl jménem S – ve městě, o.s. poděkovat všem závodníkům, sponzorům a všem lidem, kteří se na organizaci podíleli a OU a PrŠ Hostinné za poskytnutí areálu.

Vašek Geletič

Hlavní sponzoři OBŘÍ ZÁVOD 2008:

* Yellow Point spol. s r.o., * VAK, a. s., * Stavební společnost Hostinné, s.r.o., * TECHTEX s.r.o., * Lusija, s.r.o., * Automotiv Petex s.r.o., * Model Obaly, a.s., * TEMPO ČESKO, s.r.o., * Město Hostinné, * PCMedia

Aktuality


2.2.2009 | Obří závod 2009
Od počátku února začínáme připravovat další ročník závodu. Předpokádané datum konání je 9.5.2009

Odkazy

www.hostinne.info

Další závody:

www.adrenalincup.cz
www.bobrcup.cz
www.zubrcup.cz
www.muchovman.net
www.sundisk.cz/extremcup
www.tourderalsko.cz